Haber Ülkesi

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?
114 views
18 Mayıs 2020 - 9:23

Salgın süresince uygulanan ve koronavirüs salgınını kısmen kontrol altına alana sokağa çıkma yasakları bayram süresince devam edecek mi?

Kademeli olarak normalleşmeye geçilen Türkiye’de kuaförler ve Alışveriş merkezlerinin ardından spor müsabakaları ve ibadethanelerin de açılış takvimlerinin açıklanması yaklaşan bayram tatiline gözleri çevirdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yapılacak kabinede Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Buna göre arife dahil olmak üzere 23-24-25-26 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından yakın kurmaylarıyla mesaisini İstanbul’da geçiren Erdoğan, bugün dijital kabineye sekizinci kez başkanlık edecek.

Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın haberine göre kabinede ağırlıklı olarak koronavirüsle mücadele tedbirleri ve normalleşme takvimi ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda alınan kararları Millete Sesleniş konuşmasıyla açıklayacak. Kabinede, kalabalık oluşturma riski ve sosyal mesafenin korunmayacağı endişesiyle büyük şehirlerde Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı kararının alınması bekleniyor.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.