Haber Ülkesi

Ercan Çelik’in 8 yıla kadar hapsi isteniyor

Ercan Çelik’in 8 yıla kadar hapsi isteniyor
06 Mart 2021 - 19:59

Beş yıl evvel boşanan Gülben Ergen-Ercan Çelik çifti “kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme” ve “gizliliğin ihlali” suçlamasıyla Gülben Ergen tarafından dava açılmıştı.

Soruşturma sonucunda Savcılık, Çelik’in 3 yıldan 8 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açtı.

 

Ergen’in avukatı Altın Mimir, 2017 yılındaki tedbir dosyasına ilişkin haberleşme içeriklerini basına servis ettiği iddiasıyla Çelik hakkında Aile Mahkemesi’nde şikâyetçi oldu. Şikâyet dilekçesinde, Çelik’in tedbir dosyasındaki sanatçıyla avukatı arasında gerçekleşen haberleşme içeriklerini delil olarak sunduğu ve bu içerikleri basına servis ettiği iddia edildi.

Ergen ile avukatının şikayeti üzerine soruşturma başlatan savcılık, Çelik’in ‘kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme’ ve ‘gizliliğin ihlali’ suçlarından 3 yıldan 8 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açtı. İddianamede, haber spikerinin üzerine atılı suçları işlediği yapılan tüm hazırlık soruşturması kapsamında anlaşıldığı ve yargılanmasının yapılarak cezalandırılmasına karar verilmesi gerektiği ifade edildi.

Şarkıçı Gülben Ergen’in oturduğu siteye giderek otomobilini çizdiği belirtilen eski eşi Erhan Çelik, “mala zarar vermek” suçundan 60 bin TL adli para cezasına, “gece vakti konut dokunulmazlığını ihlal” suçundan ise bir yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. 60 bin TL’yi 20 eşit taksitte ödemesine karar verilen Erhan Çelik’in hapis cezasını ise mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.