Haber Ülkesi

İzmir Menderes’te iğrenç olay

İzmir Menderes’te iğrenç olay
02 Mart 2021 - 18:29

İzmir’in Menderes İlçesinde bir hoca,6 kız çocuğuna erotik film izlettiği ve taciz ettiği gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılmıştı.

Öğretmen, köylülerin kendisine, “Sen cennetliksin” dediğini söyleyerek savunma yaptı.

 

Menderes ilçesinde ilkokulda 22 yıl çalışan evli ve iki çocuk babası emekli öğretmen A.Ş.’nin 2014’te altı kız öğrenciye porno film izletip istismarda bulunduğu öne sürüldü.

Bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen, ardından yeniden tutuklanan A.Ş.’ye 2017’de hapis cezası verildi. Ceza, istinaf mahkemesi tarafından hukuka uygun bulundu ama Yargıtay tarafından bozulunca yeniden yargılama başladı.

İzmir 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülen davanın bugünkü duruşmasına, tutuklu sanık A.Ş. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Taraflar avukatları da salonda hazır bulundu.

Söz alan sanık, savunmasında şunları söyledi: “Suçlamaları kabul etmiyorum. Öğrenciler her zaman beni sevdiklerini söylüyorlardı. 42 yıllık öğretmenim. 22 yıl o okulda görev yaptım. İlk günden beri bağırıyorum; Böyle bir şey yapmadım. Aklımın ucundan bile geçmez böyle şeyler. Ege Üniversitesi’nin raporuna bakarsanız çocuklar cıvıl cıvıl. Onlar bir dakika olsun benim yanımdan ayrılmazdı. Ne zaman bir öğrenci velisi kadınla devamsızlık yüzünden tartıştık, bu iftiralar bana atıldı. Köydeki insanlar bile ‘Sen cennetliksin’ derlerdi. Tahliyemi talep ediyorum. Ben masumum.”

Duruşma savcısı esasa ilişkin mütalaasında, sanık hakkındaki suçlamaların istinafta onaylandığına dikkat çekerek, sanığın cezalandırılmasına ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti. Duruşma ertelendi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.