Haber Ülkesi

Elon Mask’tan savaş uyarısı

Elon Mask’tan savaş uyarısı
10 Şubat 2021 - 17:24

Elon Mask, üçüncü dünya savaşından önce Mars’ta bir şehir kurulması gerektiğini vurguladı.

Musk, olası bir 3. Dünya Savaşı’ndan sonra ise Mars’ta kendi kendine yeten bir şehir kurma olasılığının oldukça düşük olduğunu kaydetti.

 

Uzay araştırmaları yürüten SpaceX’in CEO’luk görevini üstlenen Elon Musk’ın en büyük projelerinden biri Mars’a gitmek ve Mars’ta bir koloni kurmak. Musk ve Musk’a bağlı şirketler bunun için canla başla çalışıyor. Elon Musk ise 2020 Mars Topluluğu Sanal Konvansiyonu’nda yaptığı açıklamada Mars hayali hakkında daha fazla şey söylüyor. Üstelik ünlü milyarderlerin söyledikleri arasında 3. Dünya Savaşı’na yönelik bir uyarı da bulunuyor.

Elon Musk, 2020 Mars Topluluğu Sanal Konvansiyonu’nda yaptığı açıklamada, hedefinin muhtemel bir 3. Dünya Savaşı’ndan önce Mars’ta kendi kendine yeten bir şehir yaratmak olduğunu ifade etti. Musk bunu hedeflemenin yararlı olacağını düşündüğünü söylerken, hedefin sadece birkaç kişi veya bir üs değil, kendi kendini idame ettiren bir şehir olması gerektiğini belirtti.

Dünya’dan Mars’a herhangi bir sebeple tedarik sağlanamaması halinde Mars’taki şehrin yok olup olmayacağını test etmenin önemini vurgulayan Musk, ”3. Dünya Savaşı’ndan önce ya da sonra Mars’ta kendi kendine yetebilen bir şehir yaratabilecek miyiz? Umarım böyle bir savaş asla olmaz. Ancak böyle bir şehir kurmak istiyorsak bunu savaştan önce denemeliyiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.